Dolar zahajuje týden slabší v dolarovém indexu i proti euru. Společná měna sílí nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu jsou v zisku. Koruna posiluje pod 25,50 za euro.

Olympijské hry přilákaly do Brazílie rekordní počet návštěvníků

Do Brazílie loni přicestovalo rekordních 6,6 milionu zahraničních návštěvníků, což je o 4,8 procenta více než v předchozím roce. Na výsledku se příznivě projevil efekt olympijských her, prvních v Jižní Americe. Informovala o tom agentura Reuters.

Turisté brazilskou ekonomiku podpořili částkou 6,2 miliardy dolarů (159 miliard Kč), o rok dříve to bylo 5,84 miliardy USD.

„Je před námi ještě hodně práce, abychom dokázali efektivně zúročit pozitivní obraz, který zanechaly olympijské hry,“ uvedl brazilský ministr turistiky Marx Beltrão. Podle průzkumu ministerstva se 95 procent těch, kteří zemi loni navštívili, hodlá vrátit.

Brazílie je nejnavštěvovanější zemí Latinské Ameriky, ale podle údajů OSN z roku 2015 zůstává daleko vzadu za deseti nejpopulárnějšími světovými destinacemi. Na první příčce zůstává Francie, kterou v roce 2015 navštívilo 84,5 milionu turistů.

Newsletter