Online služba Zonky snižuje úrok u půjček na 2,99 %

Online služba Zonky půjčila od svého vzniku v roce 2015 už přes šest miliard korun. Zákazníci si mohou půjčit 20 tisíc až 750 tisíc korun až na sedm let. Nově se sazbou začínající na 2,99 procenta (RPSN 3,63 procenta). Zonky tak potvrzuje nejnižší sazbu půjčky na trhu.

,,Společnost Zonky vznikla proto, aby kultivovala trh úvěrů a investic. Vždy jsme nabízeli nejlevnější úvěr na trhu, a tak tomu bude i nadále. Půjdeme příkladem v tom, že lze nabízet půjčky s ještě nižším úrokem. Vždy samozřejmě s ohledem na kreditní riziko zákazníků, které je u nás na prvním místě,” komentuje ředitel služby Pavel Novák.

Snižovat úrokovou sazbu může služba díky technologiím. Zákazníci vyřídí půjčku kompletně online, a proto ušetří. Služba totiž neplatí náklady na pobočky a tisíce zaměstnanců, a tak je nepromítá do toho, kolik celkem zákazník přeplatí. Výsledkem jsou desítky tisíc zákazníků, kteří se rozhodli službu využít a neplatit nic navíc.

Nabídku půjčky může zákazník dostat už do dvou minut od podání poptávky po půjčce a do pěti minut může mít peníze na účtu. K vyřízení půjčky stačí mobil nebo počítač.

,,Fintech je mladé, ale dynamicky se rozvíjející odvětví. Přestože vzniklo teprve před několika lety, už nyní vidíme konkrétní příklady toho, jak usnadňuje a zlevňuje lidem život. Nové technologie ve financích se prosazují nejen u půjček, ale i v investicích, ve směně zahraničních měn, v platebním styku nebo pojišťovnictví, “ komentuje Dominik Stroukal, hlavní ekonom finanční skupiny Roklen.

O Zonky
Zonky.cz je P2P služba, která umožňuje levnější půjčování a výhodnější investování peněz. Díky technologiím Zonky zprostředkovává půjčky mezi lidmi online, nepotřebuje tak složitý aparát poboček a úředníků jako banky. Zákazník tak neplatí za zbytečné náklady institucí.
Od svého vzniku (2015) zprostředkovala služba v půjčkách mezi lidmi přes 6 miliard korun, dosahuje tak 4%* podílu na trhu v nově vydaných hotovostních úvěrech. Objem půjčených peněz meziročně narostl o téměř 200 %.
Fintech firma Zonky s.r.o. vznikla v roce 2015 a je člen finanční skupiny PPF. Je česká firma, letos bude expandovat do zahraničí. Ředitelem je od dubna 2017 Pavel Novák (ex viceprezident maloobchodní ruské sítě Eldorado).
Nejčastěji si lidé na Zonky půjčují na refinancování předražených úvěrů, automobily a rekonstrukci domácností. Reprezentativní příklad půjčky je k dispozici na webu www.zonky.cz.
*dle dat ČNB 2018

Newsletter