P3 staví v Horních Počernicích novou halu pro Sécheron Tchequie NS

Rostoucí oblibu logistického parku P3 Prague Horní Počernice potvrzuje výstavba dalších dvou nových hal. Tu první právě začala stavět společnost P3 na míru svému stávajícímu klientovi, společnosti Sécheron Tchequie, spol. s r.o., která již v parku působí a nyní plánuje rozšíření výroby stejnosměrných trakčních měníren – to vyžaduje nejen investice do špičkových technologií, ale také nové prostory.

Společnost P3 rychle reaguje na rostoucí poptávku v hornopočernickém parku, který je už nyní, díky blízkosti obchodního centra Černý Most a přímému napojení na D10 a pražský dálniční okruh, jedním z nejvýznamnějších moderních business center. Dvě chystané haly budou mít dohromady 25 500 m2.

Rostoucí výroba si žádá patřičné zázemí

V rámci areálu parku připravuje společnost Sécheron Tchequie nový projekt, rozšíření výroby stejnosměrných trakčních měníren. Rostoucí poptávka v tomto specifickém oboru vyžaduje investice do špičkových technologií, setrvalé navyšování týmů vývoje, montáže a testu i další růst prostor. Stěhování do nově postavené budovy, v níž získá nových 6 916 m2, by tento požadavek mělo vyřešit a pomoci tak posílit vůdčí postavení na trhu s přístroji a systémy elektrické trakce v celosvětovém měřítku.

„Vzhledem k setrvalému růstu naší výroby v tomto regionu a novým projektům je pro nás dostatečné logistické zázemí jedním z klíčových faktorů úspěchu. P3 je schopna okamžitě reagovat na naše požadavky, mimo jiné i proto, že své logistické parky sama spravuje. Jsme tedy s P3 v úzkém kontaktu a během naší dlouhodobé spolupráce si vzájemně důvěřujeme. To je hodnota, která je platná v každé době a za každých ekonomických podmínek,“ říká Václav Bláha, ředitel divize měníren Sécheron Tchequie.

Volné kapacity se brzy zaplní

V hale, která se staví pro Sécheron Tchequie, a v další plánované budově bude pro potenciální zájemce k dispozici celkem 18 500 m2. „Obsazenost logistického parku v Horních Počernicích se dlouhodobě blíží 100 %. Jsme si proto jisti, že dostavěné budovy obsadíme velmi rychle,“ říká Tomáš Míček, ředitel P3 v České republice.

Park P3 Prague Horní Počernice se nachází pouze 15 minut od centra Prahy, v blízkosti exitu 3 dálnice D10, a jeho celková pronajímatelná plocha parku po dostavbě bude činit více než 380 000 m2. Areál je snadno dostupný hromadnou dopravou od stanice metra Černý Most a pro zvýšení komfortu cestujících je zde sedm autobusových zastávek. Železniční stanice je poté umístěna nedaleko parku.

Kromě parku P3 Prague Horní Počernice nabízí společnost P3 prostory a možnost nové výstavby na míru také v nedalekém a stále se rozrůstajícím parku P3 Prague D11, s celkovou pronajímatelnou plochou téměř 155 000 m2.  

Newsletter