Panattoni Europe posiluje, Karel Klečka ředitelem kapitálových trhů

Panattoni Europe, lídr na evropském trhu logistických a průmyslových nemovitostí, rozvíjí své struktury v oblasti kapitálových trhů. Tým posílil Karel Klečka, nový ředitel kapitálových trhů v České republice a na Slovensku. Jeho úkolem bude zajistit optimální spolupráci mezi společností Panattoni a jejími kapitálovými partnery a investory v rámci průmyslových nemovitostí v České republice a na Slovensku.

Karel Klečka se pohybuje v segmentu nemovitostí a finančních trhů již více než 10 let. Naposledy působil jako ředitel a člen představenstva Patria investiční společnosti, která se zaměřuje na obhospodařování nemovitostních fondů, patří do skupiny Patria a je součástí ČSOB. Na této pozici zodpovídal za vstup organizace na trh, což zahrnovalo zajištění příslušných povolení a licencí, vytvoření struktury prvních investičních fondů, zajištění klientů a vedení realitních akvizic. Dříve pracoval v českých a britských pobočkách mezinárodních realitních poradenských společností – DTZ, JLL a King Sturge. Vystřídal různé pozice, včetně vedoucího oceňování nemovitostí. Vystudoval ČVUT v Praze se zaměřením na ekonomii a realitní management a také Sheffield Hallam University ve Velké Británii.

Panattoni Europe je součástí Panattoni Development Company, jednoho z největších světových developerů logistických a průmyslových budov, který má 26 kanceláří v Severní Americe a Evropě. Panattoni působí ve střední Evropě od roku 2005. Od té doby vybudoval v Polsku, České republice a Německu dohromady více než 6 milionů metrů čtverečních industriálních prostor. Společnost nabízí svým klientům široké spektrum multifunkčních logistických a průmyslových budov včetně tzv. BTS projektů (Build-To-Suit), které jsou připraveny na míru podle požadavků uživatelů. V zájmu vlastního růstu společnost v návaznosti na očekávání zákazníků kupuje pozemky na nejlepších strategických místech v Evropě. Seznam nájemců zahrnuje společnosti jako Amazon, Arvato, Carrefour, General Electric, Kellogg’s, Bosch, DHL, Kaufland, Dachser Coty Cosmetics, DSV, H&M, Intermarché, Leroy Merlin, ND Logistics, Still, Schenker, Selgros a Tesco. Panattoni Europe působí ve Velké Británii, Polsku, České republice, Německu, Rumunsku a Lucembursku.

Newsletter