Dolar postupně umazává ranní ztráty, a to jak proti procyklickým měnám, tak i v dolarovém indexu. V případě eurodolaru působí nejen dolarový obrat, ale i evidentní plošný výprodej eura. Oslabující euro proti dolaru nijak nezatěžuje měny regionu, které tak zpevnily. Koruna po krátké korekci dopoledních zisků začala opět posilovat, a to až na hranici 26,10 za euro.

Panattoni Europe vybudovala distribuční centrum pro Sony DADC

Až 300 nových pracovních míst vznikne v Panattoni Parku Pilsen West díky investici společnosti Sony DADC. Developerská společnost Panattoni Europe pro ni vybudovala nové distribuční centrum pro DVD a CD nosiče. Průmyslové prostory o rozloze přes 30 000 m2 vznikly v rámci spekulativní výstavby již na konci roku 2016. Celková výše investice se pohybuje kolem 20 milionů eur (cca 550 milionů korun).

„Se společností Sony DADC jsme uzavřeli nájemní smlouvu v rekordním čase. Zajistit během půl roku špičkové a dostatečně rozsáhlé průmyslové prostory pro nového klienta, to není úplně běžná záležitost.  Jednání se Sony DADC jsme zahájili v říjnu loňského roku a už letos v dubnu jsme předali část budovy v rámci 1. fáze. Ukazuje se, že spekulativní výstavba v tak atraktivní lokalitě, jako je Plzeň, může být velmi efektivní a přínosná pro všechny strany,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.

 

Newsletter