Dolar navyšuje zisky v dolarovém indexu a proti euru i procyklickým měnám. Celkově je na devizovém trhu patrný nádech rizikově averzní nálady. Měny regionu jsou ve ztrátě. Koruna krátce zpevnila k 26,15 za euro, poté však rychle oslabila zpět nad 26,20 za euro.

Paříži krátce po atentátech hrozil další pumový útok

Údajný strůjce atentátů z 13. listopadu v Paříži Abdelhamid Abaaoud se chystal o necelý týden později odpálit s trhavinou při dalším útoku, tentokrát v pařížské obchodní čtvrti La Défence. Řekl to dnes na tiskové konferenci pařížský prokurátor François Molins.

Belgicko-marocký džihádista Abaaoud byl nakonec zabit při policejním zátahu na pařížském předměstí Saint-Denis, kde se po atentátech ukrýval. Vyšetřovatelé podle prokurátora předtím také zjistili, že Abaaoud se po atentátech, které si vyžádaly 130 mrtvých a 350 zraněných, „vrátil na místa činu“.

Ve čtvrti La Défence chtěl Abaaoud spáchat sebevražedný pumový atentát 18. či 19. listopadu. Byl zabit spolu s dalšími dvěma osobami po ranním policejním zátahu 18. listopadu, upřesnil prokurátor. Řekl také, že Jawad Bendaoud, který tyto tři zabité džihádisty ubytoval, musel vědět o jejich spojení s terorismem a měl by za to být stíhán. Bendaoud tvrdí, že o úmyslech trojice nevěděl.

Newsletter