Pavel Čejka míří z vedení Komerční banky do SocGen

Správní ředitel české Komerční banky (KB) Pavel Čejka se stane provozním ředitelem mateřské francouzské skupiny Société Générale. Bude tak členem nejvyššího vedení skupiny vlastnící KB. ČTK to dnes oznámil mluvčí banky Michal Teubner. Některé navazující změny ale ještě podléhají schválení České národní banky a dozorčí rady KB. Société Générale patří k nejsilnějším finančním skupinám v Evropě. 

„Pan Čejka se stane členem nejvyššího vedení Société Générale a členem výkonného výboru v rámci Mezinárodního bankovnictví a finančních služeb,“ doplnil Teubner. 

Na změnu Čejkova postu navazují další personální změny v rámci KB. Současný výkonný ředitel pro strategii a finance Libor Löfler nahradí Čejku v roli člena představenstva a správního ředitele banky. Löflera pak na jeho pozici vystřídá dosavadní výkonný ředitel pro strategický plán Jiří Šperl. Změny vstoupí podle mluvčího KB v platnost v průběhu následujících měsíců. 

Pavel Čejka je absolventem Českého vysokého učení technického a The University of Chicago Booth School of Business. Profesní kariéru zahájil v roce 1994 ve společnosti Arthur Andersen, kde se specializoval převážně na poradenství a audit pro finanční instituce ve střední Evropě. V roce 2000 nastoupil do Československé obchodní banky (ČSOB) a do KB přišel o tři roky později. Funkci člena představenstva banky a správního ředitele zastává od roku 2012. 

Služby Komerční banky v roce 2013 využívalo na 1,6 milionu klientů, banka má 399 poboček, provozuje 729 bankomatů a zaměstnává 8604 zaměstnanců. Čistý zisk KB za první tři čtvrtletí roku 2014 meziročně vzrostl o procento na 9,7 miliardy Kč. Société Générale je druhou největší bankou Francie. Čistý zisk jí v loňském třetím čtvrtletí stoupl o více než polovinu na 836 milionů eur (přes 23 miliard Kč). 

Newsletter