Dolar postupně umazává ranní ztráty, a to jak proti procyklickým měnám, tak i v dolarovém indexu. V případě eurodolaru působí nejen dolarový obrat, ale i evidentní plošný výprodej eura. Oslabující euro proti dolaru nijak nezatěžuje měny regionu, které tak během dopoledne zpevnily. Aktuálně část zisků korigují.

Pegas uzavřel smlouvu na dodávku nové výrobní linky pro závod v JAR

PEGAS NONWOVENS  podepsal smlouvu s dodavatelem výrobní technologie, firmou Reifenhäuser Reicofil GmbH & Co. KG, jejímž předmětem je dodávka první výrobní linky pro závod v Jižní Africe.

Roční výrobní kapacita linky S-TwinMB-S 2600 RF4s Compact BiCo, jejíž konfigurace umožní i výrobu technologicky vyspělých, bikomponentních, materiálů, bude dosahovat přibližně 10 tisíc tun. Uvedení do komerčního provozu se předpokládá začátkem roku 2019.

„Pro náš závod v Jižní Africe jsme objednali linku typu Compact s obdobnou konfigurací, jakou má nedávno zprovozněná linka v České republice. Pro Jižní Afriku tato investice představuje ohromný skok kupředu v oblasti technologie pro výrobu netkaných textilií s aplikací v hygieně. Jsem proto nesmírně rád, že tuto investici do regionu přinášíme právě my,“ sdělil František Řezáč, generální ředitel a člen představenstva společnosti PEGAS NONWOVENS SA. 

Náročný harmonogram výstavby nového závodu a instalace linky pro nás bude velkou výzvou, na jejímž splnění už delší dobu intenzivně pracujeme. V souladu s našimi plány očekáváme, že s výstavbou závodu začneme letos v posledním čtvrtletí. A pevně věřím, že na konci příštího roku se budeme moci prezentovat zcela novým výrobním závodem. Jsme nadšeni z expanze na nový rychle rostoucí trh a doufáme, že se stane základem pro náš další růst v tomto regionu. Očekáváme, že první komerční výrobky z nové linky začneme dodávat na začátku roku 2019 tak, abychom naplnili dlouhodobou dohodu s naším významným zákazníkem na odběr podstatné části produkce nového závodu,“ dodal Řezáč. 

Newsletter