Dolar po zklamání z ADP Národního reportu zaměstnanosti oslabuje proti euru nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu zůstávají v zisku. Koruna se obchoduje pod 25,45 za euro.

Pegas za 3Q zvýšil y/y tržby, čistý zisk i zisk EBITDA klesl

Textilní firma Pegas Nonwovens dnes zveřejnila hospodářské výsledky. Ve třetím čtvrtletí dosáhla EBITDA 10,3 milionů EUR a upravená o vliv přecenění opčního akciového programu činila 12,3 milionů EUR. Výroba podpořená novou linkou, která byla v plném komerčním provozu po celé třetí čtvrtletí, zaznamenala rekordní hodnotu a přiblížila se hodnotě 28 tisíc tun. Uvedl to František Řezáč, generální ředitel a člen představenstva společnosti PEGAS NONWOVENS SA.

Dodal, že vývoj cen polymerů měl pozitivní vliv na výsledky hospodaření a došlo tak k částečné eliminaci negativního dopadu přenosového mechanismu z prvního pololetí. „S ohledem na dosažené výsledky za prvních devět měsíců letošního roku potvrzujeme naše očekávání celoročního ukazatele EBITDA v rozmezí 43,0 až 50,0 milionu EUR,“ uvedl šéf Pegasu.

„Hospodaření společnosti bylo v souladu s naším očekáváním, nicméně asi nejdůležitějším momentem třetího čtvrtletí byla dobrovolná nabídka převzetí ze strany skupiny R2G. Na základě této nabídky se skupina R2G stala majoritním akcionářem společnosti a její podíl v současnosti dosahuje 88,5 %,“ konstatoval Řezáč.

„Kromě této události, která představuje další významný milník v historii společnosti, bych rád zmínil uzavření dohody o záměru s dodavatelem technologie, společností Reicofil, na dodání semikomerční linky pro výrobní závod ve Znojmě. Tato linka je založena na zcela nové technologii, která by nám měla otevřít cestu na nové trhy se zcela novými výrobky. Smlouvu na dodávku nové linky bychom rádi uzavřeli do konce roku. Pokračuje také projekt v Jižní Africe, který se dostává do realizační fáze poté, co jsme na přelomu září a října obdrželi stavební povolení. V první fázi, ještě v letošním roce, bychom chtěli realizovat hrubé terénní úpravy. Na ty bychom v lednu příštího roku chtěli navázat a začít s výstavbou závodu tak, abychom dodrželi stanovený časový harmonogram. Nakonec bych rád dodal, že jsme v říjnu vyplatili dividendu ve výši 1,30 EUR na akcii, což představuje téměř 4% roční výnos,“ sdělil šéf textilní firmy.

Newsletter