Pence je nespokojen s FBI, že nestíhá Clintonovou kvůli e-mailům

Republikánský kandidát na viceprezidenta Mike Pence v neděli netajil své rozladění nad rozhodnutím Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) nestíhat demokratickou kandidátku na prezidentku Hillary Clintonovou. Úřad to učinil po znovuotevření kauzy týkající se využívání jejího soukromého e-mailového účtu k pracovním účelům v době, kdy byla ministryní zahraničí.

Pence při vystoupení v severokarolínském Hickory prohlásil, že „špatné zacházení s utajovanými informacemi je zločin“, uvedla agentura AP.

Šéf FBI James Comey v neděli oznámil, že ani nově nalezené e-maily Clintonové z doby, kdy vedla americkou diplomacii, neukazují na žádné porušení zákonů. FBI tudíž podle něho neplánuje Clintonovou stíhat.

Comey předminulý týden v pátek oznámil Kongresu nález nového balíku pracovní elektronické pošty, kterou Clintonová odesílala proti pravidlům ze svého soukromého poštovního účtu. Svým prohlášením vyvolal kritiku proti federální agentuře kvůli možnému ovlivnění voleb. Preference republikánského kandidáta na prezidenta Donalda Trumpa se skutečně taky začaly přibližovat Clintonové.

Newsletter