Oproti konsensu trhu horší výsledek amerického HDP za 2Q podpořil výprodejní tlaky na dolaru. Dolarový index klesl pod 92 bodů, proti euru se kurz posunul k 1,1880 EURUSD. Měny regionu drží zisky. Koruna se obchoduje nad hranicí 25,50 za euro.

Pence slíbil, že on i Trump výsledky voleb přijmou

Vysvětlovat výroky prezidentského kandidáta Donalda Trumpa o „zmanipulovaných“ volbách se dnes v rozhovoru pro stanici NBC pokusil Mike Pence, který s Trumpem v tandemu kandiduje na post viceprezidenta. Pence voličům slíbil, že oba politici výsledky voleb „rozhodně přijmou“ jako vůli amerických občanů.

Trump v minulých dnech opakovaně rozbouřil americké veřejné mínění tvrzením, že hlasování bude nespravedlivé. „Volby jsou zmanipulované zkorumpovanými médii, která šíří zcela falešná obvinění a hrubé lži ve snaze prosadit její (Hillary Clintonové) zvolení,“ řekl Trump v sobotu v reakci na sérii obvinění z nemravného chování, která proti němu vzneslo už několik žen.

Pence, který je guvernérem státu Indiana, v televizním rozhovoru řekl, že americká demokracie se vyznačuje tradicí pokojného předávání moci. Upozornil ale, že americké volby „jsou vždycky docela drsné“ a lze očekávat, že takové budou i tentokrát až do posledního dne kampaně.

Pence stejně jako Trump obvinil média ze „zjevného překrucování“. Řekl, že právě toto překrucování je důvodem Trumpových výroků o manipulaci voleb.

Newsletter