Penny Market podal pomocnou ruku potravinovým bankám

Penny Market se rozhodl pomoci potravinovým bankám, do kterých musejí obchody s prodejní plochou nad 400 m2 od ledna povinně nabídnout potravinové přebytky. České federaci potravinových bank poskytne prostor, který se stane distribučním centrem pro celou federaci potravinových bank. Ta za něj zaplatí symbolickou cenu – jednu korunu měsíčně. Kromě toho jí Penny Market poskytl své know-how v oblasti logistických procesů. Nové prostory pomohou federaci potravinových bank se zajištěním dlouhodobé kapacity pro distribuci potravin.

„Jako významný potravinářský řetězec, který celý letošní rok zasvěcuje boji proti plýtvání potravinami, jsme se v této oblasti rozhodli angažovat. Proto jsme po schůzce s Českou federací potravinových bank nabídli federaci prostory pro distribuční centrum,“ říká Martin Peffek, jednatel Penny Marketu pro Česko a dodává, že sklad, který se nachází kousek od dálnice D1 u Modletic, poskytne PENNY federaci potravinových bank na pět let, a to už od 1. května.

Ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová vstřícný krok Penny Marketu oceňuje. „PENNY je velmi důležitý podporovatel a my doufáme, že není poslední. Velmi oceňujeme snahu nám pomoci. Ukazuje to stoupající míru sociální odpovědnosti a empatie. Nový velký sklad bude sloužit nejen Středočeskému kraji, čímž uleví potravinové bance v Praze. Dalších pět let bude i centrálním logistickým centrem pro ostatní regionální banky. Poskytnutý sklad nás svými parametry dostává na evropskou úroveň potravinových bank, které jsou podporované nejen za strany státu, ale hlavně řetězci a soukromými firmami a donátory,“ uvádí Láchová.

Penny Market od 1. ledna spustil nový web www.pennykonecplytvani.cz, kde lidé naleznou užitečné rady a tipy, jak šetrněji zacházet s potravinami, a omezit tak jejich plýtvání. Garantem projektu je Martin Škoda, mladý kuchař – držitel cen Gourmand Cookbook Awards, kterému také není plýtvání lhostejné. Navíc Penny Market 11. ledna představil i edukativní kampaň pro ty nejmenší. Připravil pro ně kolekci plyšové „neobyčejné“ zeleniny a ovoce. Právě ta má nejmenším ukázat, že křivá zelenina a ovoce jsou hodnotné, skvěle chutnají a nemusejí se vyhazovat pouze proto, že nevypadají hezky.

Newsletter