Euro navyšuje zisky proti dolaru a překonalo hranici 1,1800 EURUSD. Posilují i procyklické měny. Měny regionu drží ztráty, jediná koruna je smazala na úroveň otevírací ceny kolem 25,65 za euro.

Personál londýnského metra stávkuje, provoz bude obnoven v úterý

Zaměstnanci londýnského metra pokračují ve 24hodinové stávce, kterou zahájili v neděli večer. Plné obnovení provozu podzemní dráhy se očekává v úterý. Protest svolaly dva odborové svazy poté, co selhala jednání o počtech pracovníků ve stanicích kvůli plánům na uzavírku některých staničních přepážek s prodejem lístků.

Personál metra vstoupil do stávky v neděli v 18:00 místního času (19:00 SEČ) a chce v ní setrvat až do konce dnešní přepravy. Dopravní podnik Transport for London (TfL), který metro provozuje, posílil autobusové spoje a do ulic vyslal dopravní koordinátory. I tak ale cestující musí počítat s komplikacemi.

TfL varoval, že protest ochromí provoz na většině stanic v centrální části metropole. Žádné vlaky například nebudou k dispozici na klíčových stanicích Victoria, King‘s Cross, Waterloo, Paddington, Euston, Bank a London Bridge.

Newsletter