Pět tipů pro účastníky firemních vánočních večírků

Vánoční večírek je příjemným zakončením pracovního roku. Pozor ale na přemíru alkoholu nebo na jiné stěží omluvitelné chování.

S alkoholem je nutné na firemní párty nakládat opatrně. „Nezapomínejte, že své kolegy budete potkávat každodenně i po této oslavě. Na místě není ani vyříkávání si pracovních problémů po velké dávce alkoholu mezi podřízeným a šéfem,“ říká Tomáš Surka, výkonný ředitel personálně-poradenské společnosti McROY pro střední a východní Evropu.

Pozor na přehnaně kamarádské projevy. Pokud si s nadřízenými vykáte, vánoční setkání v neformálním duchu ještě neznamená, že ze šéfa najednou automaticky bude Pepa, Vašek nebo Jarda. Někdy však nadřízený přijde sám během vánoční oslavy aktivně s nabídkou tykání. 

Nezapomeňte na vhodné oblečení. Pokud nebylo uvedeno v pozvánce, informujte se u organizátorů. Abyste nepřišli jako jediní v obleku, příliš sportovním oblečení nebo ve vytahaném svetru.

Na večírek není vhodné přijít hladový. Je fajn, že tentokrát platí jídlo zaměstnavatel, ale i v tomto ohledu je dobré nezapomínat na střídmost. O kolegovi, který „vyčistil“ raut jako by tři dny nejedl, si kolegové budou ještě dlouhou vyprávět.

Když se slova ujme šéf, neskákejte mu do řeči. Přestože může být jeho proslov nudný. Nevyrušujte, na povídání s kolegy bude času ještě dost.

A ještě jeden tip na závěr: Pravidla společenského chování na večírku určitě dodržujte. Ale nesešněrujte se jimi tak, že si ho vůbec neužijete!

Newsletter