Photon Energy představila projekt na další solární elektrárnu v Austrálii

Mezinárodní fotovoltaická společnost s českými kořeny Photon Energy vyvíjí v Austrálii další projekt solární elektrárny. Projekt elektrárny o výkonu 155 MW v Gunnedah, ve státě Nový Jižní Wales, je součást projektové pipeline 1 GW, o které společnost nedávno informovala veřejnost. U projektu se jedná o joint venture s lokálním partnerem.

Photon Energy zajistila práva na pozemky o celkové rozloze 205 hektarů prostřednictvím 51% projektové společnosti Photon Energy AUS SPV 7 Pty Ltd. V současné době probíhá administrativní proces u samosprávy státu Nový Jižní Wales i proces připojení s operátorem distribuční soustavy Transgrid o studii a návrhu rozvodny k připojení na 300 kV síť provozovanou právě společností Transgrid.

Photon Energy chce projekt dál vyvíjet do okamžiku, kdy bude připravený k výstavbě, která by mohla začít v roce 2019. Poté bude solární elektrárna ročně dodávat 279 GWh čisté energie a tím značně přispívat k dosažení australských cílů v oblasti obnovitelné energie.

Projekt solární elektrárny v Gunnedah je součástí spolupráce s lokálním joint-venture partnerem, který drží zbývající podíl 41 % v projektové společnosti. Projekt je součástí pipeline o velikosti 1 GWp, kterou Photon Energy nedávno prezentovala a pro kterou Photon Energy vybrala renomovanou australskou poradenskou společnost Pottinger jako poradce pro získání kapitálu.

„Dnešní oznámení detailů k projektu v Gunnedah dává investorům větší náhled do naší široké projektové pipeline v Austrálii a zvyšuje celkový objem představených projektů na 521 MWp,“ komentuje ředitel Photon Energy Australia Michael Gartner.

Newsletter