Dolar drží ztráty v dolarovém indexu i proti euru. Z měn regionu oslabuje polský zlotý a koruna, v zisku zůstává forint. Kurz domácí měny se drží nad 25,80 za euro.

Photon Energy připojila v Maďarsku k síti 8 solárních projektů

Společnost Photon Energy (WSE: PEN, ‚Skupina‘) oznamuje, že její dceřiná společnost Photon Energy Solutions HU Kft dokončila v maďarském Tiszakécske výstavbu a připojila k síti osm fotovoltaických elektráren s celkovou kapacitou 5,5 MWp. Tím skupina rozšířila vlastní portfolio fotovoltaických elektráren na 31,6 MWp.

Na ploše 7,9 hektarů jsou elektrárny připojeny k síti společnosti E.ON Tiszántúli Áramhálózati Zrt a očekává se, že ročně vygenerují přibližně 6,7 GWh elektrické energie.

„Osm pozemních fotovoltaických elektráren v Tiszakécske představuje pro Photon Energy významný milník na strategickém maďarském trhu. Dokončení výstavby těchto projektů pomáhá upevnit naši expanzi v zemi, pokud jde o kapacitu obnovitelných zdrojů energie, což Photon Energy přibližuje k oznámenému cíli skupiny postavit v Maďarsku do roku 2020 celkem 50 MWp fotovoltaických elektráren pro dlouhodobé vlastnictví,“ komentuje Georg Hotar, generální ředitel společnosti Photon Energy.

Skupina bude vlastnit a provozovat tyto projekty prostřednictvím osmi plně vlastněných dceřiných společností s licencí KÁT, která je opravňuje k nákupnímu tarifu cca 32 HUF za kWh (cca 0,1 EUR za kWh) po dobu až 25 let, s maximální schválenou a podporovanou produkcí 15,575 MWh na licenci. Celkové roční příjmy všech osmi elektráren se očekávají ve výši kolem 660 000 EUR.

Po revalvaci vlastního portfolia skupiny podle standardu IAS 16 bude ve výkazu zisku a ztráty za čtvrté čtvrtletí roku 2018 zaúčtováno přibližně 1,5 mil. EUR jako ostatní výsledek hospodaření (OCI) skupiny.

O SPOLEČNOSTI
Photon Energy je mezinárodní solární společností s českými kořeny a sídlem v Amsterdamu. Photon Energy postavila více než 50 MWp fotovoltaických elektráren v Evropě a v Austrálii. Dceřiná společnost Photon Energy Operations poskytuje provoz, servis a monitoring FVE pro více než 230 MWp, z toho přes 100 MWp v České republice. Kromě toho Photon Energy spravuje vlastní portfolio elektráren o výkonu 26 MWp ve třech zemích na dvou kontinentech. Photon Energy byla založena v roce 2008 v Praze. Dnešní sídlo společnosti je Amsterdam, další kanceláře jsou v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Švýcarsku a Austrálii. Akcie Photon Energy N.V. jsou kótované na pražské burze a na trhu NewConnect varšavské burzy. Více informací naleznete na www.photonenergy.com.

Newsletter