Euro proti dolaru umazalo část ranních ztrát. Obchoduje se pod 1,2140 EURUSD. Eurová korekce proti dolaru lehce pomohla měnám regionu. Koruna se posunula do zisku kolem úrovně 26,10 za euro. Přispěl k tomu i komentář guvernéra ČNB ohledně výhledu sazeb.

Photon Energy staví devátou elektrárnu v Austrálii

Photon Energy (PEN), mezinárodní solární společnost s českými kořeny, která letos v říjnu úspěšně vstoupila na pražskou akciovou burzu, začala s výstavbou v pořadí deváté solární elektrárny v Austrálii. Elektrárna ve městě Leeton, o výkonu 99 kWp bude sloužit jako zdroj energie pro tamní čističku odpadních vod.

„Tento projekt potvrzuje, že solární energetika je v zemích jako Austrálie ideálním zdrojem energie nejen pro domácnosti, ale i pro firmy a veřejné instituce,“ říká ředitel australské pobočky PEN Michael Gartner.

Solární elektrárna by měla být dokončena koncem listopadu a bude ročně dodávat 162 MWh obnovitelné elektřiny.

Photon Energy uspěla ve výběrovém řízení, které radnice města Leeton pořádala v červenci letošního roku. Společnost se soustředí na australský trh, kde buduje převážně elektrárny pro přímý odběr elektřiny na místě výroby. PEN v současnosti provozuje vlastní portfolio elektráren v Evropě a Austrálii o výkonu 26 MWp a kromě toho zajišťuje technický a ekonomicky provoz a údržbu elektráren po celém světě o výkonu přesahujícím 180 MWp.

Newsletter