Evropské akcie rostou, futures amerických jsou v plusu. Rostou i evropské a americké výnosy. Dolar zpevnil zpět pod 1,1300 EURUSD. Procyklické měny i měny regionu jsou v zisku. Koruna se obchoduje pod 25,70 za euro.

Photon Energy umístila korporátní dluhopis ve výši 30 milionů eur

Společnost Photon Energy oznamuje, že úspěšně dokončila pětiletou emisi svého 7,75% korporátního dluhopisu (ISIN: DE 000A19MFH4). Cílová částka ve výši 30 milionů eur byla upsána v plné výši před koncem veřejného obchodování, původně stanoveným na 20. září 2018, v Německu, Rakousku a Lucembursku.

V říjnu 2017 zveřejnila společnost veřejnou nabídku svého pětiletého korporátního dluhopisu (s kuponem ve výši 7,75 % a čtvrtletními platbami) společně s nabídkou výměny dluhopisu pro držitele prvního 8% dluhopisu, který byl úspěšně splacen 12. března 2018. Skupina plánuje využít zbývající čistý zisk z emise na výstavbu fotovoltaických elektráren v Austrálii i v Maďarsku pro své vlastní portfolio. Bankhaus Scheich Wertpapierspezialist AG doprovázela soukromé umístění emise dluhopisů jako prodejce.

„Nyní můžeme využít naše úsilí na rozvoj projektů, abychom urychlili růst skupiny, a jsme nadšení z potenciálu našeho podnikání na našich cílových trzích v Austrálii a Maďarsku. Oba trhy nám umožní rozšířit portfolio našich elektráren a podstatně zvýšit výrobu elektřiny, stejně jako provozní a servisní služby. Těšíme se na nové příležitosti, které přinese příští čtvrtletí, a chtěli bychom poděkovat našim dluhopisovým investorům za prokázanou důvěru,“ říká Georg Hotar, generální ředitel Photon Energy.

Na základě pozitivních finančních výsledků skupiny, jejích úspěchů jako emitenta dluhopisů včetně splacení prvního 8% dluhopisu společnosti, stejně jako stabilní obchodovací ceny a likvidity, nabízí dluhopis Photon Energy atraktivní výnosový profil pro investory.

Investoři mohou akcie dluhopisu 2017/22 nadále nakupovat přímo na trhu Open Market frankfurtské burzy, kde se obchoduje od 27. října 2017. Dluhopis je rovněž obchodován na burzách v Berlíně, Hamburku, Hannoveru, Mnichově a Stuttgartu.

Newsletter