Evropské i americké výnosy rostou. Poptávka je mírně vyšší po dolaru, který tak sílí v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Proti euru se obchoduje kolem 1,1900 EURUSD. Měny regionu mírně ve ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,50 za euro.

Photon Energy umístila korporátní dluhopis ve výši 30 milionů eur

Společnost Photon Energy oznamuje, že úspěšně dokončila pětiletou emisi svého 7,75% korporátního dluhopisu (ISIN: DE 000A19MFH4). Cílová částka ve výši 30 milionů eur byla upsána v plné výši před koncem veřejného obchodování, původně stanoveným na 20. září 2018, v Německu, Rakousku a Lucembursku.

V říjnu 2017 zveřejnila společnost veřejnou nabídku svého pětiletého korporátního dluhopisu (s kuponem ve výši 7,75 % a čtvrtletními platbami) společně s nabídkou výměny dluhopisu pro držitele prvního 8% dluhopisu, který byl úspěšně splacen 12. března 2018. Skupina plánuje využít zbývající čistý zisk z emise na výstavbu fotovoltaických elektráren v Austrálii i v Maďarsku pro své vlastní portfolio. Bankhaus Scheich Wertpapierspezialist AG doprovázela soukromé umístění emise dluhopisů jako prodejce.

„Nyní můžeme využít naše úsilí na rozvoj projektů, abychom urychlili růst skupiny, a jsme nadšení z potenciálu našeho podnikání na našich cílových trzích v Austrálii a Maďarsku. Oba trhy nám umožní rozšířit portfolio našich elektráren a podstatně zvýšit výrobu elektřiny, stejně jako provozní a servisní služby. Těšíme se na nové příležitosti, které přinese příští čtvrtletí, a chtěli bychom poděkovat našim dluhopisovým investorům za prokázanou důvěru,“ říká Georg Hotar, generální ředitel Photon Energy.

Na základě pozitivních finančních výsledků skupiny, jejích úspěchů jako emitenta dluhopisů včetně splacení prvního 8% dluhopisu společnosti, stejně jako stabilní obchodovací ceny a likvidity, nabízí dluhopis Photon Energy atraktivní výnosový profil pro investory.

Investoři mohou akcie dluhopisu 2017/22 nadále nakupovat přímo na trhu Open Market frankfurtské burzy, kde se obchoduje od 27. října 2017. Dluhopis je rovněž obchodován na burzách v Berlíně, Hamburku, Hannoveru, Mnichově a Stuttgartu.

Newsletter