Photon Energy v Austrálii spolupracuje na projektech s Canadian Solar

Mezinárodní solární společnost s českými kořeny Photon Energy N.V. dnes oznámila, že na základě výběrového řízení na development partnera, vedeného poradenskou firmou Pottinger, uzavřela dohodu s Canadian Solar, jednou z největších solárních společností na světě, o společném developmentu pěti ze svých velkokapacitních projektů solárních elektráren v australském Novém Jižním Walesu s celkovou kapacitou 1,14 GWp.

Do projektové pipeline solárních elektráren společnosti Photon Energy, největší pipeline v Austrálii, patří dosud plně vlastněný 316 MWp projekt v Gunning a také čtyři projekty vyvíjené spolu s lokálním partnerem, jmenovitě 178 MWp projekt v Mumbil, 165 MWp projekt v Gunnedah, 286 MWp projekt v Suntop a 196 MWp projekt v Maryvale, které budou všechny nadále realizovány společně s Canadian Solar.

Canadian Solar získá 51% podíl ve všech pěti projektových společnostech. Vlastní kapitál, který investuje společnost Canadian Solar, podléhá určitým rozvojovým milníkům, společným řídícím procesům a jiným podmínkám obvyklým při společném developmentu projektů a pokrývá development rozpočty tak, aby se všech pět projektů dostalo do fáze připravenosti k výstavbě. Po uskutečnění transakce si společnost Photon Energy NV udrží 49% podíl v projektu Gunning a 24.99% podíly v ostatních čtyřech projektech.

„Společnost Canadian Solar těší, že může uzavřít partnerství s Photon Energy a přinést na trh 1,14 GWp,“ komentuje Dr. Shawn Qu, předseda a výkonný ředitel společnosti Canadian Solar. „Jako velice aktivní developer solárních elektráren v Austrálii partnerstvím s Photon Energy nadále posílíme naši vedoucí pozici na trhu.“

„Austrálie vstupuje do vzrušujícího období, kdy solární energie významně přispěje k uspokojení energetických potřeb země. Photon Energy je průkopníkem v oblasti velkokapacitních solárních projektů Down Under a využila před konkurencí příležitostí k developmentu největší solární projektové pipeline v Austrálii. Jsme potěšeni možností spojit své síly s Canadian Solar k dosažení tohoto cíle,“ říká Michael Gartner, ředitel Photon Energy Australia.

Výkonný ředitel společnosti Photon Energy Georg Hotar dodal, že tato transakce představuje pro skupinu Photon Energy klíčový moment, kdy dlouhodobé působení firmy na australském trhu přináší ovoce. „Nynější spolupráce je hmatatelným úspěchem našeho australského týmu, který bude nyní pracovat se společností Canadian Solar na rozvoji největší solární projektové pipeline v Austrálii,“ uvedl Hotar.

Finančním poradcem společnosti Photon Energy pro tuto transakci byla firma Pottinger, vedená Johnem Sheehym a Marcusem Davidsonem, a jejími právními poradci byly právnické kanceláře Hogan Lovells a Clifford Chance, které vedl Reuben van Werkum.

CANADIAN SOLAR
Společnost Canadian Solar, založená roku 2001 v Kanadě, je jednou z největších a nejvýznamnějších společností působících v oblasti solární energie. Jako přední výrobce fotovoltaických modulů a poskytovatel solárních řešení má Canadian Solar také geograficky diverzifikovanou pipeline projektů solárních elektráren v různých fázích vývoje. V posledních 16 letech společnost Canadian Solar úspěšně dodala více než 24 GW modulů špičkové kvality do více než 100 zemí světa. V neposlední řadě je společnost Canadian Solar jednou z finančně nejsilněších společností v solárním průmyslu a je od roku 2006 kótovaná na burze NASDAQ. 
PHOTON ENERGY
Photon Energy je mezinárodní solární společností s českými kořeny a sídlem v Amsterdamu. Photon Energy postavila více než 50 MWp fotovoltaických elektráren v Evropě a v Austrálii. Dceřiná společnost Photon Energy Operations poskytuje provoz, servis a monitoring FVE pro více než 210 MWp, z toho 127 MWp v České republice. Kromě toho Photon Energy spravuje vlastní portfolio elektráren o výkonu 26 MWp ve třech zemích na dvou kontinentech. Photon Energy byla založena v roce 2008 v Praze. Dnešní sídlo společnosti je Amsterdam, další kanceláře jsou v České republice, na Slovensku, v Mad‘arsku, Švýcarsku a v Austrálii. Akcie Photon Energy N.V. jsou kótované na pražské burze a na trhu NewConnect varšavské burzy. 

Newsletter