Photon Energy výhradním partnerem ABB na servis střídačů v ČR

Photon Energy Operations CZ s. r. o., dceřiná společnost mezinárodní solární skupiny s českými kořeny Photon Energy N.V. (WSE: PEN) oznámila, že se od října letošního roku stala výhradním partnerem pro poskytování záručního servisu střídačů značky ABB v České republice.  

Photon Energy úspěšně splnila přísná kritéria společnosti ABB pro získání titulu autorizovaného partnera na záruční servis jejich střídačů a stává se tak významným partnerem společnosti ABB na českém trhu. V rámci partnerství bude Photon Energy zajišťovat vedle technické údržby produktů ABB rovněž jejich výměnu a opravu.

„Nově podepsaná dohoda o partnerství se společností ABB nás velmi těší,“ říká Lukáš Kubásek, Country Manager CEE Photon Energy Operations. „Máme dlouholeté zkušenosti v oblasti provozu a údržby fotovoltaických elektráren, profesionální tým a nejmodernější servisní zázemí, které jsme nyní rozšířili právě o značku ABB. Plánujeme oslovit nové zákazníky a věříme, že i pro stávající zákazníky to bude atraktivní rozšíření portfolia našich služeb.“

Photon Energy Operations poskytuje provoz, servis a monitoring fotovoltaických elektráren s výkonem více než 220 MW, z toho 135 MW v ČR.   

O SPOLEČNOSTI PHOTON ENERGY
Photon Energy (WSE: PEN) je mezinárodní solární společnost s českými kořeny a sídlem v Amsterdamu. Photon Energy postavila více než 50 MW fotovoltaických elektráren v Evropě a v Austrálii. Dceřiná společnost Photon Energy Operations poskytuje provoz, servis a monitoring FVE pro více než 220 MW, z toho přes 135 MW v České republice. Kromě toho Photon Energy spravuje vlastní portfolio elektráren o výkonu 26 MW ve třech zemích na dvou kontinentech. Photon Energy byla založena v roce 2008 v Praze. Další kanceláře jsou v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Švýcarsku a Austrálii. Akcie Photon Energy N.V. jsou kótované na pražské burze a na trhu NewConnect varšavské burzy. 
O SPOLEČNOSTI ABB
ABB (SIX Swiss Ex: ABBN) je lídr a průkopník v oborech elektrotechnických výrobků, robotiky a pohonů, průmyslové automatizace a energetiky. Zákazníci ABB pocházejí z odvětví energetiky, průmyslu, dopravy a infrastruktury z celého světa. V návaznosti na více než 130 let tradice inovací dnes společnost ABB tvoří budoucnost průmyslové digitalizace a má dva jasné hodnotové cíle: přivést elektrickou energii z jakékoli elektrárny do jakékoli zásuvky a automatizovat různá odvětví od přírodních zdrojů až po finální výrobky. Jako titulární partner formule E, mezinárodní kategorie závodů FIA pro vozidla s výhradně elektrickým pohonem, ABB posouvá hranice e-mobility a přispívá k udržitelné budoucnosti. ABB působí ve více než 100 státech a má přibližně 147 000 zaměstnanců. .

Newsletter