Photon Energy začala stavbu 5,5 MWp solárních panelů v Maďarsku

Společnost Photon Energy oznamuje, že její dceřiná společnost Photon Energy Solutions HU Kft v roli dodavatele EPC služeb projektu položila základní kámen na osmi fotovoltaických elektrárnách o celkové kapacitě 5,5 MWp DC v maďarském Tiszakécske.

Osm solárních systémů, každý o kapacitě 495 kW, bude instalováno u města Tiszakécske, které se nachází 86 km jihovýchodně od hlavního města Budapešti.

Na ploše 7,9 hektarů budou elektrárny tvořeny přibližně 20 000 polykrystalickými moduly Jinko, u kterých se očekává produkce 6,7 GWh elektrické energie ročně. V závislosti na povětrnostních podmínkách budou elektrárny připojeny k rozvodné síti společnosti E.ON Tiszántúli Áramhálózati Zrt do konce roku.

Photon Energy zabezpečí EPC služby prostřednictvím své dceřiné společnosti Photon Energy Solutions HU Kft. Po připojení k síti bude dceřiná společnost Photon Energy Operations HU Kft poskytovat dlouhodobý monitoring, jakož i provoz a údržbu všech systémů, které se stanou součástí vlastního portfolia solárních elektráren.

„V návaznosti na pilotní instalaci naší první elektrárny v maďarské obci Fertőd počátkem letošního roku, představuje začátek výstavby první z řady nových elektráren další milník směrem k oznámenému cíli skupiny postavit v Maďarsku do roku 2020 celkem 50 MWp fotovoltaických elektráren pro dlouhodobé vlastnictví,“ komentuje Georg Hotar, generální ředitel společnosti Photon Energy.

Skupina bude vlastnit a provozovat tyto projekty prostřednictvím osmi plně vlastněných dceřiných společností s licencí KÁT, která je opravňuje k nákupnímu tarifu cca 32 HUF za KWh (cca 0,1 EUR za kWh) po dobu až 25 let, s maximální schválenou a podporovanou produkcí 15,575 MWh na licenci. Celkové roční příjmy všech osmi elektráren se očekávají ve výši kolem 660 000 EUR. Celkové náklady na výstavbu osmi elektráren se odhadují na přibližně 5,8 milionů EUR.

Newsletter