Photon Energy zahájila stavbu solárních panelů v maďarském Almásfüzitő

Společnost Photon Energy oznamuje, že její dceřiná společnost Photon Energy Solutions HU Kft v roli dodavatele EPC služeb projektu položila základní kámen na osmi fotovoltaických elektrárnách o celkové kapacitě 5,5 MWp DC v maďarském Almásfüzitő.

Osm solárních systémů, každý o kapacitě 498 kW, bude instalováno u města Almásfüzitő, které se nachází 75 km severozápadně od hlavního města Budapešti v blízkosti slovenské hranice.

Na ploše 6,96 hektarů budou elektrárny tvořeny přibližně 20 000 polykrystalickými moduly Jinko, u kterých se očekává produkce 6,6 GWh elektrické energie ročně. V závislosti na povětrnostních podmínkách budou elektrárny připojeny k rozvodné síti společnosti E.ON Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt do konce roku.

Photon Energy zabezpečí EPC služby prostřednictvím své dceřiné společnosti Photon Energy Solutions HU Kft. Po připojení k síti bude dceřiná společnost Photon Energy Operations HU Kft poskytovat dlouhodobý monitoring, jakož i provoz a údržbu všech systémů, které se stanou součástí vlastního portfolia solárních elektráren.

„V návaznosti na nedávné oznámení výstavby osmi projektů solárních elektráren o výkonu 5,5 MWp u Tiszakécske potvrzuje zahájení výstavby dalších osmi solárních projektů v Almásfüzitő o kapacitě 5,5 MWp naši silnou angažovanost na maďarském trhu a cíl rozšířit na něm vlastní portfolio solárních elektráren,“ komentuje Georg Hotar, generální ředitel společnosti Photon Energy.

Skupina bude vlastnit a provozovat tyto projekty prostřednictvím plně vlastněné dceřiné společnosti Rácio Master Kft s licencí KÁT, která ji opravňuje k nákupnímu tarifu cca 32 HUF za KWh (cca 0,1 EUR za kWh) po dobu až 25 let, s maximální schválenou a podporovanou produkcí 15 500 MWh na licenci. Celkové roční příjmy všech osmi elektráren se očekávají ve výši kolem 660 000 EUR (17 milionů korun českých). Celkové náklady na výstavbu osmi elektráren se odhadují na přibližně 6,1 milionů EUR (157 milionů korun českých).

Newsletter