Pipedrive uvedl nástroj Smart Docs, který automatizuje práci s obchodními dokumenty

Startup Pipedrive, který přináší efektivní CRM platformu, spustil nový nástroj Smart Docs – chytré dokumenty usnadňující obchodníkům administraci a spolupráci v týmech. Pomáhá tak automatizovat celý prodejní proces a udržovat veškerou dokumentaci na jednom místě, s ohledem na maximální bezpečnost. Ve výsledku to znamená hladší a rychlejší proces uzavírání dealů a tím i vyšší úspěšnost obchodníků. Smart Docs lze doplnit rovněž o nástroj eSignatures, který díky snadnému podepisování smluv online pomáhá zvýšit úspěšnost obchodníků až o 29 %. Dlouhodobou strategií Pipedrive je integrovat veškeré nástroje do své CRM platformy, takže jsou obchodníkům dostupné bez instalace a na jedno kliknutí.

„Digitální dokumentace, její vyplňování a sdílení mezi zákazníky i ostatními členy týmu je pro obchodníky denním chlebem. Přesto je dosud běžnou praxí rozesílání klasických textových dokumentů, jejichž tvorba i vyplňování jsou zdlouhavé a zbytečně pracné. Přičemž každý krok navíc, každá zbytečně vyplněná kolonka, znamená i nižší šanci na úspěšný prodej. V Pipedrive jsme se rozhodli jít trendu naproti a vytvořit nástroj Smart Docs, který přináší nejen vlastní šablony, ale také možnost automatizace a vyšší bezpečnost. Naším cílem je poskytnout obchodníkům v rámci jedné CRM platformy širokou paletu efektivních nástrojů, které využijí při své každodenní práci z mobilního telefonu i desktopu,“ říká Tomáš Řehoř, manažer vývoje Pipedrive.

Smart Docs umožňují obchodníkům vytvářet předvyplněné šablony a offline prodejní dokumenty, které automaticky importují informace z CRM systému. To jim pomáhá šetřit čas, snížit manuální práci a vyvarovat se zbytečných chyb. Systém navíc sleduje provedené změny v dokumentech, takže jakmile zákazník odešle návrh, nabídku nebo smlouvu, obdrží obchodník automaticky notifikaci. Může si tak lépe udělat přehled o tom, co se kde děje, a včas reagovat.

Nový nástroj je dostupný ve dvou verzích, Smart Docs Basics a Smart Docs Pro, přičemž vyšší verze zahrnuje cloudový nástroj eSignatures, který zásadně urychluje podpis online smluv bez nutnosti instalace extra softwaru. Dále umožňuje v rámci vyššího tarifu interní sdílení dokumentů a společný přístup kolegů do jednoho centrálního úložiště, s možností nastavení přístupů pro jednotlivce i týmy.

Více o Pipedrive

Pipedrive je přední nástroj na řízení prodejů a první platforma, která je orientovaná na obchodníka. Pomáhá mu držet pracovní postup a soustředit se na aktivity, které jsou pro něj důležité. Byl založen v roce 2010 v Estonsku a pobočky má v Dublinu, Lisabonu, Londýně, New Yorku, Praze, Tampě/St. Petersburgu, Tallinnu, v Tartu a nově také díky akvizici Mailigenu v Rize. Pipedrive ke svojí práci využívají obchodní týmy z více než 90 000 firem po celém světě. V České republice má tým 25 lidí, z toho 17 vývojářů a dalších specialistů.

Newsletter