PKN Orlen chce opravy po požáru v Unipetrolu dokončit do podzimu

Polská ropná společnost PKN Orlen očekává, že opravy po loňském požáru v Unipetrolu budou dokončeny v letošním třetím čtvrtletí. Uvedl to dnes finanční ředitel PKN Slawomir Jedrzejczyk. V chemičce v Záluží u Litvínova hořelo loni v srpnu.

„Uděláme vše, co bude v našich silách, abychom opravy dokončili ve třetím čtvrtletí. Je tu velká pravděpodobnost, že ve čtvrtém čtvrtletí bude Unipetrol pracovat na plnou kapacitu,“ řekl podle agentury Reuters Jedrzejczyk novinářům.

Největší mimořádná událost v chemičce po roce 1989 odstavila provoz petrochemie, kde se zpracovává ropa. Na likvidaci požáru se podílelo skoro 500 hasičů, byl vyhlášen zvláštní stupeň poplachu. Ušlý zisk způsobený havárií dosáhl podle dřívějších informací holdingu 7,4 miliardy korun. Česká policie v souvislosti s havárií v Unipetrolu obvinila dva zaměstnance z obecného ohrožení.

Petrochemická společnost Unipetrol byla založena v roce 1994. Od roku 2005 je součástí polské skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.

Newsletter