Platy v AGC Automotive porostou během dvou let o 13 procent

Výrobce autoskel AGC Automotive Czech zvýší mzdy lidem v dělnických profesích během dvou let o 13 procent. První zvýšení o šest procent chystá firma od března. Na růstu platů se dohodly odbory s firmou. O podpisu kolektivní smlouvy dnes ČTK informoval mluvčí jednoho z největších evropských výrobců automobilových skel Martin Jonáš.

„Dobrá ekonomická kondice firmy a také snaha přitáhnout a udržet si kvalitní pracovní sílu nás vedly k významnému navýšení dělnických mezd v následujícím roce. První růst pocítí naši lidé již ve výplatách za březen. Cílem je během let 2017 a 2018 zvýšit průměrnou dělnickou mzdu o 13 procent,“ uvedl ředitel společnosti Luděk Steklý.

Společnost zaměstnává 2700 lidí, z toho dělnické profese činí 85 procent. „Průměrná měsíční mzda, se všemi komponenty, které se do průměru počítají, činí v AGC Automotive Czech za rok 2016 bezmála 27.000,“ řekl ČTK personální ředitel společnosti Tomáš Brokeš.

Nově zavedla firma pohyblivou složku mzdy ve výši 1000 korun. „Tato část mzdy bude náležet zaměstnancům bez ohledu na to, jak dlouho ve firmě pracují. Její maximální výše bude záležet na produktivitě práce a také na celkových mzdových prostředcích společnosti,“ uvedl Brokeš. Zvýšení mezd pocítí i zaměstnanci v administrativě a řízení. Těm vzrostou tarifní mzdy v březnu a následně v lednu 2018 vždy o tři procenta. Společnost také bude pokračovat ve vyplácení různých zaměstnaneckých výhod.

Newsletter