Plzeňská Doosan Škoda dodá do Turecka průmyslovou turbínu

Plzeňská Doosan Škoda Power získala v Turecku zakázku na průmyslovou turbínu za stovky milionů korun. Dodá ji do Mazidagi na jihovýchodě země pro společnost Eti Bakır, která se zabývá výrobou a dodávkami fosfátových hnojiv. Pro Doosan Škoda Power je to první kontrakt na průmyslovou turbínu v Turecku, řekla dnes ČTK Margit Petříčková z plzeňské společnosti.

Uvedení parní turbíny o výkonu 32 megawattů do provozu je plánováno na druhou polovinu příštího roku. Spolu s ní plzeňská firma do Turecka dodá také převodovku, generátor a vzduchem chlazený kondenzátor.

V Turecku už jsou v provozu parní turbíny Škoda o celkovém výkonu přes 2300 megawattů především v uhelných elektrárnách a ve výrobě elektřiny ze zemního plynu.

Doosan Škoda Power s téměř s desetinovým podílem na světovém trhu parních turbín zaznamenala loni rekordní rok v objemu přijatých zakázek, který se meziročně téměř zdvojnásobil na 8,5 miliardy korun. Loňské tržby podniku se 1400 lidmi, který je od konce roku 2009 členem jihokorejské skupiny, přesáhly podle mezinárodních účetních standardů osm miliard korun, což bylo zhruba stejně jako v roce 2014. Zisk převýšil miliardu Kč. Firma dodává zařízení pro všechny typy tepelných elektráren. Vyrábí parní turbíny o výkonu od deseti do 1200 megawattů.

Newsletter