Po dramatické sobotě jsou evropské dálnice klidnější

Po dramatické sobotě je dnes provoz na evropských dálnicích ve směru na jih klidnější. Na rakouské dálnici A10 ale zkomplikovala provoz nehoda ze sobotního večera. Do nynějška je tam průjezdný jen jeden pruh a na místě se podle agentury APA vytvořila čtrnáctikilometrová kolona. Je to komplikace pro řidiče, kteří odložili cestu k moři na dnešek.

Podle policie se nehoda stala v sobotu večer, dvaačtyřicetiletý Slovinec sjel ze silnice nákladním vozem naloženým potravinami. Auto prorazilo svodidla, sjelo ze silnice a zaklínilo se mezi stromy. Řidič byl se zraněními převezen do nemocnice. Dálnice byla kvůli odklízecím pracím zcela uzavřena a nyní je průjezdný jen jeden pruh. Provoz se zadrhával i na objízdné trase přes silnici B99.

Kolona je po nehodě také na dálnici A1, která vede ze severu Rakouska na západ k bavorským hranicím.

Možná nejhorší situace tohoto roku nastala na evropských dálnicích tuto sobotu. Cestu českým, německým i rakouským dovolenkářům k moři zkomplikovalo uzavření tranzitního tunelu Karavanky před rakousko-slovinskou hranicí kvůli návštěvě ruského prezidenta Vladimira Putina ve Slovinsku. Objízdné trasy byly ucpané, kolony se vytvářely také na hraničních přechodech mezi Slovinskem a Chorvatskem.

Newsletter