Dolarový index oslabil zpět pod 92 bodů. Euro po včerejším výprodeji po dosažení 1,2000 EURUSD nabírá další zisky. Koruna po pondělním oslabení drží hodnoty nad 26,20 za euro. Nad očekávání lepší revize HDP za 3Q neměla výraznější vliv.

Počet nezaměstnaných v Německu v srpnu nečekaně silně klesl

Počet nezaměstnaných v Německu se v srpnu snížil více, než se čekalo. Podle sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce, počet nezaměstnaných klesl o zhruba 7000 na 2,79 milionu. Míra nezaměstnanosti pak zůstala na 6,4 procenta, což je nejméně od sjednocení Německa v roce 1990. Dnešní data podle analytiků naznačují, že spotřebitelské výdaje budou nadále hnací silou růstu největší evropské ekonomiky.

Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že počet lidí bez práce klesne o 2000.

Bez sezonní úpravy se počet nezaměstnaných ale zvýšil, a to o 23.000 na 2,796 milionu. Míra nezaměstnanosti pak vzrostla na 6,4 procenta z červencových 6,3 procenta.

Německá ekonomika, na které závisí i mnoho českých podniků, vzrostla ve druhém čtvrtletí o 0,4 procenta, meziročně pak o 1,6 procenta. Hlavním tahounem růstu ekonomiky byl zahraniční obchod, hrubý domácí produkt mírně zvýšila i soukromá a veřejná spotřeba.

Newsletter