Počet nezaměstnaných ve Francii druhý měsíc za sebou klesl

Počet nezaměstnaných ve Francii v dubnu ve srovnání s předchozím měsícem klesl o 19.900 a zaznamenal pokles již druhý měsíc za sebou. Celkem bylo v zemi na konci dubna 3,511 milionu registrovaných nezaměstnaných. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo francouzské ministerstvo práce. Je to teprve podruhé za pět let, kdy počet nezaměstnaných klesl dva měsíce za sebou.

Francouzské vládě se stále nedaří zajistit slibované oživení na trhu práce. Prezident François Hollande slíbil, že se v příštím roce nebude ucházet o druhý prezidentský mandát, pokud nezačne počet lidí bez práce vykazovat stabilní sestupný trend.

Hlavní údaj za duben sice vypadá příznivě, podrobnosti však ukazují, že nezaměstnanost se zlepšila hlavně díky tomu, že někteří nezaměstnaní vypadli ze seznamů, protože se jim nepodařilo aktualizovat si svůj status na úřadě. Navíc průměrná délka, po kterou jsou lidé bez práce, dosáhla nového rekordu 583 dní, uvedla agentura Reuters.

Francouzský statistický úřad minulý týden oznámil, že míra nezaměstnanosti ve Francii bez zahrnutí zámořských teritorií se poprvé od roku 2014 vrátila pod hranici deseti procent. V loňském čtvrtém čtvrtletí i v letošním prvním čtvrtletí činila 9,9 procenta.

Newsletter