Počet nezaměstnaných ve Francii vzrostl nejvíce za tři roky

Počet nezaměstnaných ve Francii se v srpnu ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o 50.200, tedy 1,4 procenta, na 3,557 milionu. Růst byl nejvyšší od září 2013 a celkový počet nezaměstnaných se přiblížil k únorovému rekordu 3,59 milionu. Meziročně však počet nezaměstnaných klesl o 0,3 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo francouzské ministerstvo práce.

Zpráva je další ranou pro prezidenta Françoise Hollandea, který doufá, že se mu před volbami v příštím roce podaří snížit nezaměstnanost. Hollande se zavázal, že se příští rok nebude ucházet o druhý prezidentský mandát, pokud nezačne počet lidí bez práce vykazovat stabilní sestupný trend.

Ministryně práce Myriam El Khomriová upozornila, že ke špatným výsledkům přispěl hlavně cestovní ruch, pro který byl velkou ranou červencový útok v letovisku Nice, při kterém přišlo o život 86 lidí, napsala agentura Reuters.

Podle posledních údajů statistického úřadu INSEE míra nezaměstnanosti ve Francii ve druhém čtvrtletí klesla na 9,9 procenta z 10,2 procenta v prvním kvartálu. Dostala se tak na nejnižší úroveň od roku 2012.

Newsletter