Euro navyšuje zisky proti dolaru a překonalo hranici 1,1800 EURUSD. Posilují i procyklické měny. Měny regionu drží ztráty, jediná koruna je smazala na úroveň otevírací ceny kolem 25,65 za euro.

Podnikatelské odbory k auditu EK: Andrej Babiš a jeho Agrofert by měl zaplatit

„Andrej Babiš a jeho Agrofert by měl zaplatit za neoprávněně vyplacené dotace sám, je nepřijatelné, aby jeho dluhy hradila Česká republika,“ prohlásil šéf Podnikatelských odborů Radomil Bábek k finálnímu auditu Evropské komise.

Audit potvrdil, že český premiér je ve střetu zájmů a porušuje tak české i unijní zákony. Protože Babiš je nejen příjemcem všech zisků holdingu Agrofertu, ale má prostřednictvím své manželky a dlouholetých spolupracovníků, které navíc jmenuje i odvolává, vliv na řízení svěřeneckých fondů, do kterých vložil Agrofert. A jako premiér má navíc vliv i na způsob rozdělování evropských i národních dotací.

Podnikatelské odbory upozorňují, že pokud bude Česká republika vracet zpět stovky milionů korun neoprávněně vyplacených Agrofertu, musí je stát vymáhat od holdingu Agrofert. „Protože v reálu to znamená, že peníze zpět Evropské unii půjdou od podnikatelů, živnostníků a jejich zaměstnanců, kteří státu peníze svěřili na zdravotnictví, školství, obranu, bezpečnost a nové dálnice. Není možné, abychom platili dluhy za jednoho z nejbohatších občanů Česka,“ odmítá Radomil Bábek.

Newsletter