Dolar zahajuje týden slabší v dolarovém indexu i proti euru. Společná měna sílí nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu jsou v zisku. Koruna posiluje pod 25,50 za euro.

Podnikatelské odbory: Stát se čím dál více vlamuje do vztahu zaměstnavatel – zaměstnanec

Stát zvýhodňuje zaměstnance, podnikatelé a živnostníci jsou manipulováni do stále nevýhodnějších pozic. Tak Podnikatelské odbory reagují na návrh novely zákoníku práce, který schválila vláda. Součástí novely připravené ministerstvem práce a sociálních věcí je například ukotvení sdíleného pracovního místa. 

„Stát se staví do role pečovatele o zaměstnance a neustále se vlamuje do vztahu zaměstnavatel – zaměstnanec. To je role, která státu nepřísluší, to je přece jen na dohodě zaměstnavatele s jeho zaměstnanci,“ odmítá tuto změnu jako zbytečnou šéf Podnikatelských odborů Radomil Bábek.

„Na straně zaměstnanců podporovaných státem je stále více práv a ochrany,“ kritizuje šéf Podnikatelských odborů Bábek kroky současné Babišovy vlády. Nevidí žádný důvod, aby stát reguloval něco takového, jako je sdílené pracoviště. Zavedení sdíleného pracovního místa bude znamenat, že se zaměstnavatel může dohodnout, že se o jednu pracovní pozici mohou podělit dva nebo více zaměstnanců s kratší pracovní dobou a stejnou pracovní náplní. Ale na to podle Podnikatelských odborů nepotřebují živnostníci a podnikatelé ani zaměstnanci zákon.

Newsletter