Podnikatelský inkubátor ČVUT má proměnit inovace ve zdroj výdělku

Nový podnikatelský inkubátor Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) s názvem Inqbay má přispět k rozvoji inovativních nápadů v úspěšné podnikání. V pondělí bude před budovou Národní technické knihovny slavnostně představen, informovala ČTK mluvčí univerzity Andrea Vondráková. Podnikatelské dovednosti si mohou osvojit zejména studenti, výzkumníci a absolventi ČVUT. Inkubátor ale bude otevřen ale i dalším začínajícím podnikatelům.

S podporou mentorů se projekty v inkubátoru posunou od vývoje a testování přes vytvoření obchodního modelu a zahájení prodeje až k rozvoji a investicím. „Chceme navázat na to nejlepší, co kdy na ČVUT vzniklo, využít obrovský lidský potenciál, který je zde k dispozici, a transformovat jej na konkrétní podnikatelské úspěchy,“ uvedl v tiskové zprávě Ivo Stanček, vedoucí Inqbay.

Tento prostor pro začínající firmy a podnikatele bude spolupracovat s tuzemskými i zahraničními investory, univerzitami i dalšími obdobnými inkubátory. Zájemci o vstup do inkubátoru se do něj mohou hlásit do konce října. Na pondělní odpoledne je nejen pro ně připraven workshop o základech podnikatelských dovedností.

Podnikatelské inkubátory na českých vysokých školách nejsou ničím novým. Z pražských vysokých škol takový prostor pro usnadnění startu podnikání nabízejí například Vysoká škola ekonomická (xPORT) nebo Česká zemědělská univerzita (Point One).

kab mha

Newsletter