Americká inflace vzrostla mírně rychleji, než činil konsensus. Trh čísla evidentně „prohlédl“ z titulu tranzitorních efektů. Americké výnosy klesají, dolar oslabuje. Oslabující dolar se na měnách regionu nijak výrazně neprojevuje. Koruna balancuje na hraně 26,00 za euro.

Podnikatelský inkubátor ČVUT má proměnit inovace ve zdroj výdělku

Nový podnikatelský inkubátor Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) s názvem Inqbay má přispět k rozvoji inovativních nápadů v úspěšné podnikání. V pondělí bude před budovou Národní technické knihovny slavnostně představen, informovala ČTK mluvčí univerzity Andrea Vondráková. Podnikatelské dovednosti si mohou osvojit zejména studenti, výzkumníci a absolventi ČVUT. Inkubátor ale bude otevřen ale i dalším začínajícím podnikatelům.

S podporou mentorů se projekty v inkubátoru posunou od vývoje a testování přes vytvoření obchodního modelu a zahájení prodeje až k rozvoji a investicím. „Chceme navázat na to nejlepší, co kdy na ČVUT vzniklo, využít obrovský lidský potenciál, který je zde k dispozici, a transformovat jej na konkrétní podnikatelské úspěchy,“ uvedl v tiskové zprávě Ivo Stanček, vedoucí Inqbay.

Tento prostor pro začínající firmy a podnikatele bude spolupracovat s tuzemskými i zahraničními investory, univerzitami i dalšími obdobnými inkubátory. Zájemci o vstup do inkubátoru se do něj mohou hlásit do konce října. Na pondělní odpoledne je nejen pro ně připraven workshop o základech podnikatelských dovedností.

Podnikatelské inkubátory na českých vysokých školách nejsou ničím novým. Z pražských vysokých škol takový prostor pro usnadnění startu podnikání nabízejí například Vysoká škola ekonomická (xPORT) nebo Česká zemědělská univerzita (Point One).

kab mha

Newsletter