Pojišťovna Zurich Insurance prý propustí až pětinu manažerů

Švýcarská pojišťovna Zurich Insurance by mohla v rámci reorganizace propustit až pětinu manažerů. Švýcarský list NZZ am Sonntag dnes s odvoláním na informované zdroje napsal, že výpověď by mohlo dostat až 380 manažerů; pojišťovna jich má po celém světě 1900, z toho 1300 ve Švýcarsku.

Evropským pojišťovnám se nedaří zvyšovat zisk kvůli pomalému ekonomickému růstu, přísnějším požadavkům regulátorů a rekordně nízkým úrokovým sazbám, které mají negativní dopad na příjmy z investic. Letos v březnu se novým generálním ředitelem Zurich Insurance stal Mario Greco. Ten se snaží zlepšit ziskovost společnosti propouštěním, prodejem majetku, změnami v tom, co bude společnost pojišťovat, a sloučením největších divizí. Již dříve firma uvedla, že reorganizace skupiny do konce roku 2018 ovlivní až 8000 pracovních míst, upozornila agentura Reuters.

Mluvčí pojišťovny informace o počtu plánovaných propuštěných nepotvrdila. Uvedla pouze, že tento měsíc má pojišťovna dokončit jednání se zástupci odborů.

Čistý zisk Zurich Insurance v první polovině roku klesl na 739 milionů USD (17,6 miliardy Kč) z 840 milionů USD před rokem. Důvodem byly náklady na restrukturalizaci a vyšší výplata škod způsobených přírodními katastrofami. Výsledky však překonaly očekávání analytiků, kteří počítali v průměru se ziskem 646 milionů USD. Největší divizi General Insurace pak zisk stoupl o tři procenta.

Newsletter