Výnos desetiletého amerického dluhopisu ochráněného o inflaci, tzv. TIPS, klesl pod -1,13 %. Dolar nehledě na to posiluje proti euru pod 1,1800 EURUSD. Procyklické měny oslabují, výprodejní tlak pozorujeme i u měn regionu. Koruna oslabuje nad 25,70 za euro.

Pokles prodeje aut značky VW v květnu zpomalil

Celosvětový prodej osobních automobilů značky Volkswagen se v květnu meziročně snížil o 0,7 procenta na 495.500 vozů. Tempo jeho poklesu tak výrazně zpomalilo z téměř čtyř procent v předchozím měsíci, uvedla dnes firma, která se potýká s dopady skandálu kolem manipulace s testy emisí.

Propad prodeje na americkém kontinentu byl v květnu kompenzován rostoucí poptávkou v Evropě a Číně. V období od ledna do května celosvětový prodej aut značky Volkswagen meziročně klesl o 1,7 procenta na 2,43 milionu vozů, sdělila agentura Reuters.

Americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) loni v září Volkswagen obvinila, že do vozů s naftovým motorem instaloval software umožňující při testování skrývat vysoce nadlimitní hodnoty toxických oxidů dusíku. Volkswagen pak přiznal, že software instaloval po celém světě do zhruba 11 milionů naftových aut, včetně asi 1,2 milionu vozů Škoda Auto.

Newsletter