Policie provedla razii ve Slovenských elektrárnách

Slovenská policie dnes podnikla další razii u dominantního výrobce elektřiny v zemi, společnosti Slovenské elektrárne (SE). Informovala o tom televize Joj a slovenské zpravodajské weby. Podle policejního prezidenta Tibora Gašpara šlo o zajištění dokumentů, při zátahu nebyl nikdo zadržen. O většinový kontrolní podíl v SE, který prodává italský koncern Enel, se zajímá mimo jiné český koncern ČEZ.

ČEZ potvrdil: Chceme 66% ve Slovenských elektrárnách

„Policie vykonává další zajišťovací úkony v případech, které byly před časem medializovány a týkají se Slovenských elektráren. Dosavadní vyšetřování vedlo k závěrům, že je potřebné zajistit další důkazy,“ řekl televizi Gašpar, detaily neuvedl.

Policejní akci ČTK potvrdila mluvčí SE Jana Burdová. Uvedla, že společnost s policii spolupracuje.

Zátah se podle Joj uskutečnil kromě centrály SE také v objektech vodní elektrárny v Gabčíkovu a jaderné elektrárny v Jaslovských Bohunicích. Policisté uskutečnili razii krátce poté, co Slovensko vypovědělo SE smlouvu o pronájmu elektrárny v Gabčíkovu, která je největší vodní elektrárnou v zemi.

Martin Novák: Vůči dění v energetice je teď ČEZ výjimkou

Martin Novák: Energii si brzy vyrobíte sám

Policie uskutečnila razii v sídle SE už v létě. Tehdy se podle dostupných informací zajímala o dokumenty související s privatizací 66 procent akcií SE, které v roce 2006 od slovenské vlády koupil Enel. Zadlužená italská společnost svá slovenská aktiva nyní nabídla k prodeji a zájem projevil i ČEZ. 

Video o budoucnosti energetiky i SE: Budoucnost energetiky?

Newsletter