Dolar před dnešním zasedáním Fedu navyšuje zisky a proti euru se posouvá zpět pod hranici 1,1800 EURUSD. Komentář viceguvernéra ČNB Nidetzkého o relativně rychlém zvyšování sazeb podpořil korunu. Kurz zpevnil pod 25,65 za euro.

Policie v Berlíně evakuovala obchod Applu a zadržela 27 lidí

Německá policie dnes na berlínském bulváru Kurfürstendamm evakuovala obchod společnosti Apple poté, co v něm jistá skupina rozmístila tekutinu připomínající rtuť. Zadrženo bylo 27 lidí, uvedla agentura DPA. Některá internetová média a rovněž uživatelé na twitteru tvrdí, že šlo o uměleckou akci, oficiálně to ale zatím potvrzeno nebylo. Zraněn nikdo nebyl.

V době incidentu bylo v obchodě asi 500 lidí. Zmíněná skupina tekutinu rozmístila na stoly i přístroje. Podle hasičů látka svou vazkostí i barvou velmi připomíná rtuť, tento stříbřitý kapalný kov to ale nebyl. Policie na twitteru sdělila, že je to očividně nějaká kovová slitina. Látku nyní prověřují specialisté.

Berlínský bulvární list B.Z. na svém webu citoval Johannese Raethera v kostýmu akčního hrdiny Spidermana, který prohlásil, že šlo o uměleckou akci, na níž se podílel. O tom, že v Apple Storu se odehrál umělecký výstup, který se nevyvedl, píší i další média a uživatelé na twitteru.

Newsletter