Policie zastřelila ozbrojence, který útočil v německém kině

Německá policie zneškodnila ozbrojence, který odpoledne střílel v kině v německém něstě Viernheim. Agentuře DPA to řekl hesenský zemský ministr vnitra Peter Beuth, podle něhož je pachatel mrtev. Motiv ozbrojencova počínání není znám. Podle serveru deníku Bild bylo při incidentu zraněno 25 lidí slzným plynem. Střelná poranění podle dosavadních zpráv kromě útočníka neutrpěl nikdo.

Muž se střelnou zbraní a nábojovým pásem vešel do kina ve městečku nedaleko porýnského Mannheimu krátce po 15:00 SELČ. Podle serveru deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung měl na obličeji masku a nejméně čtyřikrát vystřelil. Podle Bildu po výstřelech utekly z kina desítky křičících lidí a muž se zabarikádoval v sále. Místní média informovala o tom, že ozbrojenec držel rukojmí.

Na místo dorazily speciální policejní jednotky z Frankfurtu nad Mohanem a okolí kina uzavřely. Motiv činu policie zatím nezná, nevylučuje pokus o loupežné přepadení ani politicky motivovanou kriminalitu. Některé policejní zdroje uvádějí, že incident patrně nemá teroristické pozadí.

Střelecké incidenty nejsou v Německu příliš obvyklé a když k nim dochází, zpravidla za nimi bývá vyřizování účtů mezi lidmi, kteří se navzájem znají. K zatím poslední velké střelecké tragédii došlo v roce 2009 v jihoněmeckém Winnendenu, kde sedmnáctiletý mladík zabil devět studentů a tři učitelky na své bývalé škole a další tři náhodné oběti, než po přestřelce s policií spáchal sebevraždu.

Newsletter