Pololetní tržby dánské firmy Lego stouply o 11 procent

Dánský výrobce stavebnic Lego zvýšil v prvním pololetí tržby o 11 procent na 15,7 miliardy dánských korun (57 miliard Kč). Pomohla mu zejména silná poptávka v Evropě a Asii, kde prodeje rostly dvoucifernými tempy. Čistý zisk společnosti zůstal proti stejnému období loňského roku beze změny na 3,5 miliardy dánských korun (12,7 miliardy Kč), sdělila dnes firma, která má závod i v České republice.

Firma Lego sdělila, že letos dál zrychluje tempo investic do rozšiřování kapacit po celém světě. „To, že si udržujeme dvouciferný meziroční růst už více než deset let, je dokladem o nekonečných možnostech, které děti ve hře se stavebnicemi Lego nacházejí, a výsledkem tvrdé práce více než 18.000 kolegů po celém světě,“ uvedl k výsledkům šéf firmy Jørgen Vig Knudstorp. Počet zaměstnanců firmy se meziročně zvýšil o 24 procent.

Za celý loňský rok zisk Lega stoupl o 31 procent na 9,2 miliardy dánských korun. Loni v dubnu Lego otevřelo třetí výrobní halu ve svém závodě ve středočeském Kladně, ve kterém v současnosti zaměstnává více než 2500 lidí.

Lego má nyní celkem čtyři výrobní závody, kromě Kladna ještě v Dánsku, Maďarsku a Mexiku. Firma nyní dostavuje továrnu v Číně, která by měla od roku 2017 zajišťovat většinu dodávek pro asijský trh.

Newsletter