Pololetní zisk Commerzbank prudce klesl, banka zhoršila výhled

Čistý zisk finančního ústavu Commerzbank se v prvním pololetí propadl o více než 40 procent na 372 milionů eur (deset miliard Kč). Druhá největší banka v Německu dnes také oznámila, že počítá s poklesem zisku i v celém letošním roce. Doposud přitom čekala, že se jí podaří zopakovat výsledek z loňského roku, kdy čistý zisk překročil miliardu eur.

Cena akcií Commerzbank se po zveřejnění výsledků hospodaření propadla zhruba o sedm procent. „Zhoršení výhledu se očekávalo, pokles ceny akcií ale zřejmě bude pokračovat,“ řekl agentuře Reuters jeden z frankfurtských obchodníků.

Commerzbank se nyní potýká zejména s negativními důsledky nízkých úrokových sazeb v eurozóně. Na aktivity v oblasti investičního bankovnictví mají navíc nepříznivé dopady i výkyvy na kapitálových trzích, uvedla agentura DPA.

Nový generální ředitel Martin Zielke, který se do čela firmy postavil v květnu, by letos měl představit svou střednědobou strategii. Podle zdrojů agentury Reuters by Zielke mohl zrušit až pětinu pracovních míst v divizi Mittelstandsbank, která poskytuje služby malým a středním podnikům.

Newsletter