Poradce Trumpa se omluvá za vulgarismus, jímž označil Clintonovou

Jeden z poradců republikánského kandidáta na prezidenta Spojených států Donalda Trumpa označil na twitteru demokratickou kandidátku na americkou prezidentku Hillary Clintonovou vulgárním výrazem pro ženské přirození. Sid Miller, který v Texasu vede ministerstvo zemědělství, se za urážku omluvil a po několika protichůdných pokusech o vysvětlení řekl, že vulgarismus zřejmě bez povšimnutí překopíroval některý z jeho spolupracovníků.

Millerův twitterový účet zveřejnil výsledky průzkumu veřejného mínění v Pensylvánii, kde Trump nad Clintonovou o jeden procentní bod vede. Zatímco Trump byl uveden jménem, pro demokratku byla použita nadávka.

Ihned po zveřejnění tweetu se Miller stal terčem kritiky a příspěvek o Clintonové po 15 minutách zmizel.

Miller nejdříve řekl, že na jeho twitter zaútočil hacker. Krátce poté ale Millerův úřad uvedl, že někdo z jeho spolupracovníků zprávu o průzkumu převzal a opětovně zveřejnil. Ani toto vysvětlení nebylo v pořádku, protože zpráva nebyla takzvaně retweetovaná. Miller následně sdělil, že člen jeho týmu zkopíroval obsah tweetu a pak vytvořil nový ve stejném znění. Při této operaci si podle Millera nevšiml urážlivého označení.

Newsletter