Dolarový index dnes ráno krátce oslabil pod 91 bodů. Euro díky slabému dolaru zpevnilo nad 1,2100 EURUSD. Měny regionu včera vykázaly ztráty. Středový kurz koruny se pohybuje kolem 26,40 za euro.

Poskytovatel e-shopových systémů NetDirect přebírá společnost Sunlight

Jeden z největších poskytovatelů e-shopových systémů NetDirect přebírá společnost Sunlight systems, která provozuje e-shop řešení Sun-shop. NetDirect touto akvizicí posiluje své postavení na trhu e-commerce a upevňuje svou pozici mezi špičkou developerů.

„NetDirect vnímá e-commerce řešení jako oblast, která má před sebou velký potenciál. Tržby prostřednictvím e-shopů neustále rostou, protože umožňují klientům možnost nákupu v podstatě odkudkoliv. Chceme být prvotřídním partnerem pro provozovatele řešení a v rámci upevňování naší pozice budeme i nadále vyhodnocovat další možnosti akvizic,“ uvedl výkonný ředitel NetDirect, David Vychytil.

NetDirect letos oslaví 15. výročí působení na trhu e-commerce. Patří mezi přední dodavatele e-shopových řešení pro B2C i B2B trh. Svým zákazníkům nabízí jak customizované řešení Shop centrik, tak i tzv. krabicové e-shopy pod značkou Fast Centrik provozované formou měsíčního pronájmu.

Společnost Sunlight systems se zabývá jak tvorbou e-shopů na míru, tak pronájmem krabicových řešení. Svým zákazníkům poskytuje v této oblasti také komplexní péči a servis. „Nabídka na převzetí od společnosti NetDirect přišla v pravou chvíli. Záleželo nám hlavně na tom, aby naši klienti dostali tu nejlepší péči pro své e-shopy“, říká spolumajitel Sunlight systems, Jakub Kluvánek. „Jsem opravdu rád, že jsme se domluvili právě se společností NetDirect, protože jsem přesvědčen, že zákazníci dostanou kvalitní servis“, dodává Kluvánek.

Newsletter