Poslance dnes čeká jednání o rozpočtu a daňovém balíku

Poslance dnes čeká především druhé čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok a také druhé čtení vládního daňového balíku. Schvalovat by měli novelu, která umožní registraci automobilů na kterémkoli úřadu obce s rozšířenou působností. Motoristé by tak nemuseli chodit pouze na úřady v místě svého bydliště nebo sídla firmy.

V druhém kole projednávání státního rozpočtu budou mít poslanci šanci přednášet své pozměňovací návrhy na přesuny peněz uvnitř rozpočtu. Rozpočtový výbor už doporučil úpravy v objemu zhruba 1,5 miliardy korun. Chce přidat peníze například na regionální školství a obnovu památek.

Ve druhém čtení mají poslanci posoudit vládní daňový balíček, který především zvyšuje daňové slevy na děti. Mohly by se do něj ale dostat i některé pozměňovací návrhy týkající se elektronické evidence tržeb. Například ministr financí Andrej Babiš chce z EET vyjmout živnostníky, kteří mají daň stanovenou paušálem a roční příjmy do 250.000 korun, nebo e-shopy, kde by se evidence netýkala plateb kartou přes internet. Koaliční sociální demokraté ale tyto změny odmítají.

Newsletter