Poslance opět čeká debata o imigraci a možná i o těžební OKD

Poslance dnes odpoledne čeká opět debata o imigraci a zřejmě taky o někdejší privatizaci těžební firmy OKD, jež je nyní v insolvenci. V úvodním kole by se Sněmovna mohla zabývat trestní novelou, která zpřísní postihy za podporu terorismu. Do závěrečného schvalování by měla dolní komora poslat například předlohu, která mění vzdělávání lékařů.

Diskusi o imigraci prosadil do programu poslanec ANO Zdeněk Soukup, jenž inicioval vznik platformy na obranu evropské kultury a jejích hodnot. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) by měl v tomto bodě informovat poslance o postoji k migraci a dohodě mezi Evropskou unií a Tureckem i s ohledem na půlmiliardový vládní tendr na integrační služby pro cizince.

O někdejší privatizaci černouhelné OKD začali poslanci diskutovat na návrh Úsvitu a KSČM už koncem května. K výsledku se tehdy nedobrali.

V opakovaném druhém čtení by se dnes mohla Sněmovna zabývat i kontroverzním rozšířením pravomocí veřejného ochránce práv o možnost podávat antidiskriminační žaloby a návrhy Ústavnímu soudu na zrušení zákonů nebo jejich částí.

Newsletter