PPF chce prodat O2? „Není to pravda“

Skupina PPF se ohradila proti „manipulativním informacím médií z posledních dnů (naposledy z dnešního vydání Lidových novin)“ o tom, že PPF údajně připravuje prodej svého majoritního podílu v telekomunikační společnosti O2 Czech Republic do rukou čínských investorů. O takové variantě dnes psaly právě Lidové noviny.

„Není to pravda. Publikování nepravdivých, zavádějících a ničím nepodložených spekulací o společnostech obchodovaných na burze může být považováno za manipulaci s kurzem akcií společnosti. PPF se bude proti původcům těchto nepravdivých výroků bránit dostupnými právními prostředky,“ uvedl ve zprávě PPF zaslané Roklen24 mluvčí skupiny Radek Stavěl.

Dnešní Lidové noviny uvedly, že se spekuluje o prodeji telekomunikační firmy O2 – přesněji právě většinového podílu PPF v O2. Rozhodnout by se údajně podle LN mělo letos v březnu. „Případnému prodeji nahrává současná akviziční aktivita v evropském telekomunikačním sektoru i fakt, že pro PPF je O2 jen finanční investicí, nikoliv strategickou součástí. Na spekulace o převzetí by podle našeho názoru mohla cena akcií reagovat pozitivně,“ poznamenali analytici KB. Akcie O2 na pražské burze posilují jen drobně.

Newsletter