Prabos dodá českým vojákům a policistům boty za 700 milionů

Ministryně obrany Karla Šlechtová včera schválila zakázku na vybavení Armády ČR. Společnost Prabos jí dodá obuv lehkou i zimní, do pouště nebo obuv pro výkonné letce. Prabos vybaví také Policii ČR, která si objednala nízké a vysoké boty s klimamembránou.

„Postupně pokračuji ve schvalování pro armádu důležitých akvizic. Už při nástupu do funkce jsem si jako jednu z hlavních priorit stanovila zajištění výstroje a balistické ochrany pro vojáky. Smlouva na polní obuv je toho konkrétním příkladem,“ uvedla Šlechtová.

Obuvnická firma dodá armádě v období tří let několik typů polní obuvi v hodnotě 600 milionů a policii v průběhu dvou let boty za 100 milionů korun. Společnost Prabos se závodem v moravském Slavičíně v minulosti dodávala boty například litevské armádě nebo německému Bundeswehru.

“Velmi si vážíme toho, že se nám zakázku podařilo získat,” říká Jaroslav Palát, předseda představenstva společnosti Prabos. “Doufáme, že se díky našim botám budou čeští vojáci i policisté cítit komfortně. Naše obuv je testována při těch nejpřísnějších podmínkách.”

Firma 15. května vstupuje na nový trh Start založený Burzou cenných papírů Praha. Investory láká především na vysokou dividendu a atraktivní ocenění. Podle ředitele poradenské společnosti STARTEEPO Františka Bostla získání armádní zakázky významně posílí nejen hospodaření firmy, ale také se významně navýší poptávka po jejích akciích.

„Již nyní indikujeme velký zájem o akcie společnosti. Předpokládám, že tato kurzotvorná informace necelé 3 týdny před vstupem na burzu přiláká další investory a poptávka po akciích tak bude o to vyšší. Jedná se totiž o jistou zhruba třetinu tržeb firmy pro následující 4 roky při velice zajímavé marži. Očekáváme proto, že budoucí dividendový výnos může překonat pomyslnou hranici 6 %. IPO aukce akcií Prabos bude zahájena příští týden, a již v prvních dnech očekáváme upsání většiny nabízených akcií společnosti,“ dodal Bostl.

Newsletter