Dolar zahajuje týden slabší v dolarovém indexu i proti euru. Společná měna sílí nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu jsou v zisku. Koruna posiluje pod 25,50 za euro.

Praha rozdělí mezi městské části rezervu 1,27 miliardy korun

Praha rozdělí mezi městské části investiční rezervu 1,267 miliardy korun. Každá radnice bude moci na magistrát zaslat tři žádosti. Rozdělení peněz dnes schválili pražští radní. Konkrétní oblast, do které by měly peníze jít, určena není. Přidělení peněz musí ještě schválit na konci března pražští zastupitelé.

Investiční rezervu schválilo zastupitelstvo při projednávání a schvalování rozpočtu na letošní rok. „Nyní jsme prošli fází, kdy rada projednala pravidla, která budou sloužit tomu, abychom mohli tuto částku rozdělit mezi městské části,“ řekla primátorčina náměstkyně Eva Kislingerová.

Radnice mohou své záměry magistrátu posílat do 10. února. Město bude posuzovat jak nové, tedy zamýšlené projekty, tak zatím nedokončené. U nových projektů bude magistrátní komise posuzovat například přínos pro rozvoj území. U započatých projektů město zváží, jak dlouho bude trvat jejich dokončení, zda se městská část finančně podílí na vytvoření a zhodnotí i to, jak se je radnicím dosud dařilo realizovat.

Radní nevybrali jednu hlavní oblast, do které bude město investovat. „Pokryty budou všechny potřeby, ať už v oblasti školství, ale i kultury nebo sociální oblasti. Budeme očekávat návrhy z jednotlivých městských částí,“ řekla Kislingerová.

Radnice nebudou moci peníze použít na projekty, na které už získaly peníze z evropských fondů. Ve zcela výjimečných případech je budou moci využít u projektů, na které už dostaly od města grant.

Newsletter