Německý Ifo index ukázal větší zlepšení, než dosahoval konsensus trhu. Euro z dat nikterak výrazně neprofituje, obchoduje se nadále nad 1,1930 EURUSD. Měny regionu mírně sílí. Koruna se obchoduje na úrovni dnešní otevírací ceny kolem 25,36 za euro.

Pražská burza by měla navázat na příznivý čtvrtek, ČEZ a Erste letos nejvýš

(Aktualizováno 9:05) Obchodování v Praze bude dnes ve znamení sledovaní několika technických úrovní a zda i dnes trh naváže na dobrou dynamiku ze včerejšího dne. ČEZ a Erste Bank se při včerejším závěru totiž přehouply přes své letošní maxima, i když pouze o nepatrný rozdíl. Oba dva tituly tak zůstanou v hledáčku a budeme sledovat, zda býci najdou sílu před víkendem prohloubit možný break do nových letošních maxim.  Oproti tomu domácí Komerční banka trpí lehkým profit takingem před posledním dnem nároku dividendy v úterý 14/4 a investoři, kteří se svezli na vlně lednového pohybu, vybírají  zisky. Silný objem a poměrně solidní nákupní moment na O2, který jsme dlouho neviděli je něco nového, a tak jako u CEZ a Erste budeme sledovat, zda se tento pohyb opět vyčerpá nebo prorazí minulá maxima na úrovních 207-209 při pokračující nejistotě o budoucnosti tohoto titulu.

Na prahu dnešního obchodování byla zveřejněna data z českého průmyslu a stavebnictví. Meziroční růst v průmyslu je s 4,5% tempem nad očekáváním (4,4 %), stavebnictví meziročně roste o 6 %.

Newsletter