Dolar oslabuje vůči euru i v dolarovém indexu. Nejistota kolem brexitu drží libru ve ztrátě. Jako bezpečný přístav zafungoval švýcarský frank. Měny regionu zůstávají také ve ztrátě. Koruna krátce oslabila nad 26,40 za euro.

Pražská burza by mohla prohloubit ztráty ze včerejšího závěru

Praha by dnes měla otevírat smíšeně s rizikem prohloubení ztrát ze včerejšího závěru. Návrat londýnských klientů po dni volna může ale včerejší slabší závěr otočit. Dnešní den bude zajímavé sledovat Komerční Banku a ČEZ. Komerční banka bude zítra ráno vykopávat Q1 sezonu v Praze a investoři očekávají od banky opět solidní čísla a pokračující dividendový příběh. Toto očekávání a relativně vysoká cena po nároku na dividendu ale zároveň nesou riziko zklamání z jakéhokoliv náznaku slabé výkonosti banky a investoři by v tomto případě vzali akcie banky pod palbu.

Na ČEZu se poslední dny objevil poměrně silný prodejní tlak a akcie i při včerejším obchodování nedokázala zpět prolomit přes hranici 640 a končila na svém denním minimu. Dnes budeme tedy sledovat současnou hladinu podpory CZK635 a zda návrat investorů z Londýna po dni svátku pomůže akcii tuto hladinu opět podržet. Investoři budou napjatě sledovat výsledky za 1Q příští týden a zejména oznámení výše dividendy, které bude mít zásadní vliv na obchodování do léta.

V neposlední řadě bude zajímavé sledovat, zda se i dnes objeví silné blokové obchody na Unipetrolu.

Newsletter