Pražská burza na vlně optimismu. Zazářil Unipetrol

Pražská burza dnes připisuje 0,8 % na průměrném objemu cca 540 milionů korun. Aktivita tyto dny je spíše na bodě mrazu a domácím akciím resp. akciím v regionu chybí impuls domácí zprávy ke konkrétnímu titulu. Praha se dnes vezla na vlně ochoty k riziku z Evropy, ale pod pokličkou byl obrázek smíšený a konec dne příliš optimismu nepřinesl.

Komerční banka s růstem 0,7 % byla nejvíce aktivním titulem a dále drží celkem solidní moment dynamiky. Po ranním zaváhání na cenách 5350 Kč a dokončení zbytkových prodejních objednávek se skokově posunula na 5400 Kč, kdy algo nákupní objednávky dorovnávaly objem. Zde se pohyb vyčerpal a závěr dne patřil smíšené náladě, akcie končí na půli denního rozpětí. Akcie ČEZu patřila k těm horším a celkový dojem zanechala spíše negativní, kdy snížení doporučení od UBS zanechalo pachuť. Akcie končí na denním minimu a ztrácí 0,09 %.

Mezi „small caps“ zářil opět Unipetrol, který přidal 2,2 % a přehoupl se přes hranici 160 Kč a pokračuje tak v korekci ztrát po výbuchu. Objem obchodů se zde zvýšil a nákupní moment tak drží solidní hladinu.

Newsletter